Inspiracje Stylizacje

Chusta Hollywood

Patrząc na to zdjęcie myślę sobie, że nie ma teraźniejszości. Żyję w innych czasach, pełnych towarzyskiego życia, czuję powiew wiatru we włosach w Chrysler cabrio z lat 60.
Śmiech, czerpanie z życia jak najwięcej dobrego się da bez pośpiechu … i upajanie się modą, to rzeczy na porządku dziennym.
Chustka… pojęcie, z którym można powiązać wszystkie rodzaje delikatnego, cienkiego materiału w kształcie kwadratu lub trójkąta. Ten element garderoby zna każdy i pewnie większość miała już okazję go wykorzystać do dopełnienia swojego stroju. Wiązana pod szyją pod nazwą apaszka, zakładana na głowę lub szyję jako bandana, popularna wśród członków kultury hip-hopu. Nawet swego czasu można było zobaczyć śliczne plażowe koszyki lub inne torebki z zawiązaną na jednym uchu chustą lub trend ” scarf top”, chusty noszone jako topy latem 2017, jako odskocznia od zwykłych bluzek, między innymi przez
Bellę Hadid czy Beyoncé i wiele innych modowych dziewczyn.

Najbardziej zachwyca mnie Hollywoodzki sposób noszenia jej, nazywany też „babushka trend” ( chusta najmodniejszym dodatkiem wiosny 2019, jednak nadal pozostanie ponadczasowym).
Dlaczego Hollywoodzki ? To gwiazdy filmowe Hollywood rozpowszechniły sposób noszenia chusty, jako nakrycie głowy. Wśród nich chętnie nosiły je Marylin Monroe, jedna z największych aktorek wszech czasów czy Audrey Hepburn, brytyjska aktorka, która
należała do grona najbardziej cenionych aktorek późniejszego okresu „Złotej Ery Hollywood”. Chusty łączyły często z okularami przeciwsłonecznymi, które w dużej mierze pozwalały zachować anonimowość, ale według mnie ten dodatek wzmacnia ich charakter i dodaje klasy.
Właśnie za to lubię ten sposób noszenia chusty, nie kojarzy mi się z niczym innym, tylko z elegancją, kobiecością, subtelnym materiałem, który ma za zadanie ochronić kobiecą głowę przed słońcem, podkreślać jej delikatność i piękno, jednocześnie komponując się z całym szykownym strojem. Całość ma dystyngowany wygląd.

Na końcu koniecznie zobaczcie zdjęcia Marylin i Audrey, które są niezwykłymi inspiracjami…Inspirujące …

zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *