Dekoracje

Ulubiony zapach w pięknym opakowaniu

Kiedy zaczęłam już myśleć  nad detalami w moim nowym pokoju (o tym już niedługo na blogu),  natknęłam się na fajny filmik na temat własnoręcznie robionych świeczek….

Pomyślałam więc czemu nie ? Lubię „ładne rzeczy”, lubię też sama tworzyć i cieszyć tym oko. Chciała bym się z  Wami podzielić efektami mojej pracy i przybliżyć Wam temat.

Stworzenie tych świeczek własnoręcznie jest bajecznie proste, jestem pewna że każdy z łatwością poradzi sobie z tym wyzwaniem. Moi drodzy chciała bym jeszcze podkreślić, że korzystam tylko i wyłącznie z przepisu i podstawowych informacji z kanału CRAFTOPIA na YouTube a wygląd i inne uwagi to już w zupełności moja inicjatywa… Zaczynamy ?

Co nam będzie potrzebne? Słoiczek według własnej koncepcji, knoty, które znajdziecie w internecie, moje mają 10 cm, wszystko zależy od głębokości szkła, wosk, ja korzystam ze starych świeczek, kredki świecowe, olejek eteryczny, ozdoby, które można utopić w wosku.

Olejki eteryczne, których użyłam to zapachy różany i miętowy ze Starej Mydlarni.  Dowiedziałam się, że mają one moc terapeutyczną na przykład mięta odświeża, działa pozytywnie na koncentrację i antyseptycznie, róża natomiast ma działanie wyciszające, przywraca harmonię i spokój. Znajdziecie też wiele innych zapachów które mają różne działania (informacja o tym na odwrocie buteleczki).

 

Topimy wosk w kąpieli wodnej, musimy pomyśleć najpierw, ile tak naprawdę nam go potrzeba aby nie było go za dużo.  Myślę, że najlepiej to wygląda jeśli wosk nie jest nalany do pełna a zajmuje 3/4 naszego naczynia. Warto też wiedzieć, że po zastygnięciu wokół knota robi się mniejszy lub większy dołek, możemy więc wtedy zostawić niewielką ilość wosku, później w razie potrzeby ponownie stopić i zapełnić ubytek. Teraz wyjmujemy ciekły wosk z kąpieli wodnej i dodajemy wiórki kredki w dowolnym kolorze. Po zastygnięciu zawsze jest jaśniejszy niż nam się wcześniej wydawało. Co robimy z knotem ? Jeden sposób to trzymające go w pionie dwie wykałaczki, jak na zdjęciu. Ja moczę blaszkę od knota w wosku i przyklejam go do dna słoika, można też sobie pomóc wtedy wykałaczką. Następnie nadajemy naszej świeczce zapach,  ja dolałam kilkanaście kropel olejku do miętowej świeczki, do różanych świeczek trzydzieści kropel, ich ilość zależy od intensywności danego olejku eterycznego, trzeba to ocenić. Właściwie przed ostatni krok, wlewamy ostrożnie i powoli wosk do przygotowanego słoiczka z knotem w środku.

Po zastygnięciu, miętowa świeczka wygląda właśnie tak.

Mamy możliwość eksperymentowania, możemy dodać jeszcze przed wlaniem wosku na przykład płatki róż lub ziarna kawy jeśli chcemy lepiej podkreślić zapach

Ja użyłam suchych płatków róży..

Przed zalaniem woskiem, wsypałam na dno płatki róży. W tym przypadku nie widać ich aż tak dobrze jak bym chciała, więc w próbie drugiej po zalaniu zatopiłam na powierzchni dwa płatki.

Jeśli mamy jakiś niedosyt i czegoś tu brakuje, można jeszcze ozdobić sam słoiczek. Ja użyłam do tego zwykłych kokardek ale wszystko zależy od naszej wyobraźni!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *